Látnivalók
Nézz körbe!
Az oldalon megtalálod az összes programlehetőséged, amit Tihany kínál. Nézz körbe és válogasd ki azokat a látnivalókat, nevezetességeket, túralehetőségeket, amiket meg szeretnél nézni!
"Írd fel" magadnak!
A választott programokat lehetőséged van „felírni” magadnak. Mindössze annyit kell tenned, hogy a választott programnál rákattintasz a „felírom magamnak” gombra!
Irány a gyűjtemény!
Ha kiválasztottad a programjaid, nincs más dolgod, mint a „Gyűjtemény” menüpontra kattintani. Itt megtalálasz minden olyan programot, amiket korábban felírtál magadnak! Lehetőség van kinyomtatni a programokat, de akár el is küldheted magadnak e-mailben.
Pisky sétány
A 16. században élt Pisky István várkapitányról kapta nevét a Pisky sétány, ahol egy könnyű séta alkalmával gyönyörű panoráma nyílik a magyar tengerre és a Balatonra mélyen behatoló ívelt alakú kikötőre.
Tihany főtere – Mádl Ferenc tér
Tihany főtere a Művelődési ház, a Posta épülete és a Panoptikum által határolt terület, mely 2012-ben felújításon ment keresztül a Tihanyi Legenda Projekt részeként.
Kálvária
A Tihanyi Kálvária Jézus Krisztus kínszenvedését és keresztútját jelképező, feliratos és bronz domborműves kőből készült állomásai, melyet 1926-ban kezdték építeni közadakozásból.
Csúcs-hegy
A tihanyi Csúcs-hegy egyike a heves utóvulkáni tevékenység hatására kialakult gejzírkúpoknak.
Szarkádi-erdő
A félsziget peremének hegyeit nagyrészt erdő borítja, ezek legszebbje a délnyugati oldalon fekvő Szarkádi-erdő.
Kiserdő-tető
A félsziget központi részén, a Külső- és a Belső-tó között emelkedő kalderaperem-maradvány.
Óvár
A félszigetet keleti oldalról határoló markáns gerinc, a Balaton felé néző festői bazalttufa-alakzatokkal, tetején fut végig a Balaton-környék legszebb vaskori földsánc-maradványa.
Nyereg-hegy
A Nyereg-hegy a Csúcs-hegyet az Apáti-heggyel összekötő keskeny, sziklás gerinc, melyről csodálatos panoráma nyílik a Balaton-felvidék, a Balaton déli medencéje és a Bozsai-öböl felé.
Apáti-hegy
Az Apáti-hegy a kalderaperemnek a Külső-tóhoz legközelebb eső egysége. Északi oldalán látható a helyreállított Apáti-templomrom, jelezve az egykori Apáti település helyét. Az Apáti-hegy a félsziget egyik legértékesebb élőhelye.
Nyársas-hegy
Ha egy rejtett pihenő helyét keresünk, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a környékre, egy kisebb túrával elérhetjük, csak meg kell találnunk a fő utcáról induló kitaposott ösvényt.
Ürgék a Belső-tónál
A Belső-tónál különleges lehetőségünk van megfigyelni ezeket az aranyos, ma már fokozottan védett rágcsálókat a természetes környezetükben.
Őrtorony kilátó
A kilátó a félsziget közepén, az északi kaldera peremén, az őslevendulás melletti tisztáson, az egykori rómia őrtorony mintájára épült a Külső-tótól nyugatra az Apáti-hegyen.
Szürkemarhák a Belső-tónál
A Belső-tó déli oldalán figyelmesek lehetünk egy elkerített részre. Itt találhatunk egy szürkemarha gulyát, melyet természetvédelmi céllal telepítettek be, ezzel is új színt hozva a környék élővilágába.
Külső-tó
A Külső-tó lényegében a félszigetet létrehozó ősi vulkán krátere, mely azóta feltöltődött és elmocsarasodott, jelenleg a Balaton-felvidéki Nemzeti Park része. Sajnos nem látogatható, azonban a környékbeli magaslatokról kiválóan megfigyelhető.
Belső-tó
A Belső-tó minden pontjáról csodás a panoráma, emellett nyáron a csónakázási lehetőség miatt, a többi évszakban pedig a táj és a nyugalom miatt is érdemes nagy sétákat tenni a környéken.
Levendula mező
A levendula mező a Tihanyi-félszigeten terül el, melyet Bitter Gyula telepített az 1920-as évek közepén, Franciaországból hozott magokkal.
Aranyház Gejzírmező
A Belső-tótól 10 perc kényelmes sétával és egy kis mászással érhetjük el és csodálkozhatunk rá a gejzírmezőre, mely mintegy hárommillió évvel ezelőtt, a földtörténeti negyedidőszakban keletkezett.
Szélmarta sziklák
A Tihanyi-félszigeten a hajdani vulkáni működés következtében több különleges sziklaképződmény maradt fenn, ezek egyike a Szélmarta sziklák a Kiserdő-tetőn.
Ciprián-forrás
Tihany egyetlen látható forrása az Óvár-hegy keleti oldalán található, közel a Barátlakásokhoz.